FB

AQUA-SOPOT

  Aktualności

  Nowy przetarg

  Nowy przetarg

  2020-02-26

  Informacja o aktualnych przetargach czytaj dalej

  Budowa spięcia sieci wodociągowej w Al. Niepodległości

  Budowa spięcia sieci wodociągowej w Al. Niepodległości

  2020-02-25

  Budowa sieci wodociągowej metodą bezwykopową czytaj dalej


  » wszystkie

  2016-03-18Wykład o wodzie dla słuchaczek Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  Miło nam poinformować, że w ramach naszych działań społecznych i edukacyjnych podjęliśmy współpracę z Sopockim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

  W dniu 15.03.2016 r. odbył się wykład na temat wody pitnej w Sopocie, który poprowadził jeden z naszych inżynierów Artur Aniserowicz. W swoim wystąpieniu opowiadał o wodzie pitnej, która trafia do sopockich kranów. Poruszył też inne tematy, począwszy od historii naszej spółki, poprzez lokalizację obiektów wodociągowych i kanalizacyjnych, projekt unijny i inwestycje, które są obecnie realizowane.

  Szczególnym zainteresowaniem słuchaczek cieszyły się zagadnienia związane ze sposobem ujmowania wody z pokładów wodonośnych oraz technologią uzdatniania wody na stacjach uzdatniania. W trakcie dyskusji końcowej pytania słuchaczek dotyczyły przede wszystkim jakości wody w sopockich kranach i jej składu chemicznego, a także możliwości picia wody nieprzegotowanej.

  Wykładowca zapewnił, że woda z kranu jest jak najbardziej odpowiednia do spożycia i warto ją pić zamiast stosunkowo drogiej wody butelkowanej.


  AQUA-Sopot Sp. z o.o.

  ul. Polna 66-68
  81-740 Sopot

  tel.: 58 555 49 20
  fax: 58 555 49 21

  aqua-sopot@aqua-sopot.com.pl