FB

AQUA-SOPOT

  Aktualności

  W Sopocie piję wodę z kranu

  W Sopocie piję wodę z kranu

  2018-09-13

  Kolejne źródełka wody w sopockich szkołach czytaj dalej

  Budowa nowego odcinka sieci wodociągowej

  Budowa nowego odcinka sieci wodociągowej

  2018-09-10

  Budowa nowego odcinka sieci wodociągowej między ul. 23 Marca i Cieszyńskiego czytaj dalej


  » wszystkie

  2017-02-07Budowa infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej dla nowego schroniska dla zwierząt w Sopocie

  Trwa budowa sopockiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Malczewskiego, tuż za cmentarzem komunalnym. Są to tereny leśne, które wcześniej nie były uzbrojone w sieci wodociągowo-kanalizacyjne.

  W ramach inwestycji zadaniem AQUA-Sopot było zaprojektowanie oraz budowa:
  • sieci wodociągowej doprowadzającej wodę do schroniska,
  • sieci kanalizacji sanitarnej, która umożliwi odprowadzenie ścieków komunalnych.
  Sieć wodociągowa o średnicy 200 mm i długości 390 m pozwoli na zapewnienie dostaw wody do zaprojektowanego schroniska dla zwierząt. Zaprojektowana sieć została włączona do istniejącej sieci zlokalizowanej w ul. Cieszyńskiego. Włączenie znajduje się za hydrofornią zlokalizowaną przy ul. Cieszyńskiego 15, dzięki czemu zapewnione będzie odpowiednie ciśnienie wody w sieci.

  Sieć kanalizacji sanitarnej została zaprojektowana wzdłuż ulicy Malczewskiego. Kanał sanitarny o średnicy 150 mm i długości 413 m został włączony do istniejącej kanalizacji sanitarnej przez istniejącą studnię betonową. Ukształtowanie terenu umożliwia grawitacyjne odprowadzenie ścieków.

  Z uwagi na konieczność prowadzenia prac na terenach leśnych, trasa wodociągu i kanału sanitarnego została zaprojektowana w taki sposób, aby zostały zachowane normatywne odległości od drzewostanu i istniejących obiektów. Nie było więc konieczności wycinki drzew w sopockim lesie w związku z planowaną inwestycją. W miejscach gdzie mogłoby dojść do kolizji z drzewostanem zaprojektowane rurociągi były układane w technologii bezwykopowej metodą przewiertu.

  Realizacja inwestycji w zakresie budowy infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej rozpoczęła się jesienią 2016 r. Wykonano odcinek wodociągu wzdłuż ul. Malczewskiego i pod ul. Cieszyńskiego. Ułożono także wodociąg metodą przewiertu na terenach leśnych. Wzdłuż ul. Malczewskiego ułożono sieć kanalizacji sanitarnej.


  AQUA-Sopot Sp. z o.o.

  ul. Polna 66-68
  81-740 Sopot

  tel.: 58 555 49 20
  fax: 58 555 49 21

  aqua-sopot@aqua-sopot.com.pl