FB

AQUA-SOPOT

  Aktualności

  Monitoring wód podziemnych

  Monitoring wód podziemnych

  2017-12-05

  Monitoring wód podziemnych to wieloletni projekt, którego celem jest ochrona zasobów wód podziemnych dla przyszłych pokoleń. czytaj dalej

  W Sopocie piję wodę z kranu!

  W Sopocie piję wodę z kranu!

  2017-12-01

  Pod tym hasłem prowadzimy działania promujące picie wody z kranu w Sopocie. czytaj dalej


  » wszystkie

  2017-02-07Budowa infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej dla nowego schroniska dla zwierząt w Sopocie

  Sopockie schronisko dla bezdomnych zwierząt zostanie wybudowane przy ul. Malczewskiego, tuż za cmentarzem komunalnym. Są to tereny leśne, nieuzbrojone w sieci wodno-kanalizacyjne.

  W ramach inwestycji zadaniem AQUA-Sopot jest zaprojektowanie oraz budowa:
  • sieci wodociągowej doprowadzającej wodę do schroniska,
  • sieci kanalizacji sanitarnej, która umożliwi odprowadzenie ścieków komunalnych.
  Sieć wodociągowa o średnicy 200 mm i długości 390 m pozwoli na zapewnienie dostaw wody do zaprojektowanego schroniska dla zwierząt. Zaprojektowana sieć zostanie włączona do istniejącej sieci zlokalizowanej w ul. Cieszyńskiego. Włączenie znajdować się będzie za hydrofornią zlokalizowaną przy ul. Cieszyńskiego 15, dzięki czemu zapewnione będzie odpowiednie ciśnienie wody w sieci.

  Sieć kanalizacji sanitarnej została zaprojektowana wzdłuż ulicy Malczewskiego. Kanał sanitarny o średnicy 150 mm i długości 413 m zostanie włączony do istniejącej kanalizacji sanitarnej przez istniejącą studnię betonową. Ukształtowanie terenu umożliwia grawitacyjne odprowadzenie ścieków.

  Z uwagi na konieczność prowadzenia prac na terenach leśnych, trasa wodociągu i kanału sanitarnego została zaprojektowana w taki sposób, aby zostały zachowane normatywne odległości od drzewostanu i istniejących obiektów. Nie zajdzie więc konieczność wycinek drzew w sopockim lesie w związku z planowaną inwestycją. W miejscach gdzie mogłoby dojść do kolizji z drzewostanem zaprojektowane rurociągi będą układane w technologii bezwykopowej metodą przewiertu.

  Realizacja inwestycji w zakresie budowy infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej rozpoczęła się jesienią 2016 r. Do tej pory wykonano odcinek wodociągu wzdłuż ul. Malczewskiego i pod ul. Cieszyńskiego. Ułożono także wodociąg metodą przewiertu na terenach leśnych. Obecnie wykonywana jest sieć kanalizacji sanitarnej w ul. Malczewskiego.


  AQUA-Sopot Sp. z o.o.

  ul. Polna 66-68
  81-740 Sopot

  tel.: 58 555 49 20
  fax: 58 555 49 21

  aqua-sopot@aqua-sopot.com.pl