FB

AQUA-SOPOT

  Aktualności

  Remont Zbiornika Wody

  Remont Zbiornika Wody "Piaskowa"

  2020-07-01

  Trwa remont Zbiornika Wody "Piaskowa" czytaj dalej

  Nowy przetarg

  Nowy przetarg

  2020-06-17

  Informacja o aktualnych przetargach czytaj dalej


  » wszystkie

  2017-12-01W Sopocie piję wodę z kranu!

  „W Sopocie piję wodę z kranu” to hasło naszej kampanii promującej picie wody z kranu w Sopocie. Aby zachęcić uczniów sopockich szkół podstawowych do picia zdrowej i smacznej wody, zamontowaliśmy zdroje wody pitnej w czterech sopockich szkołach podstawowych (SP 1 przy ul. Armii Krajowej, SP 7 przy ul. Haffnera, nr 8 przy ul. 3 Maja i nr 9 przy ul. Kolberga). We wrześniu 2017 r. oddaliśmy do użytku łącznie osiem zdrojów wodnych, po dwa w każdej szkole.


  Projekt został zrealizowany w ramach działań promujących picie sopockiej wody z kranu o najwyższej jakości. Zdroje wodne w szkołach mają na celu promowanie prozdrowotnych i proekologicznych zachowań wśród najmłodszych. Chcemy promować picie zdrowej wody zamiast słodzonych i gazowanych napojów. Chcemy także zmniejszyć zużycie plastikowych butelek, bo konstrukcja źródełek pozwala w bezpieczny i higieniczny sposób pić wodę prosto z kranika.


  Przed oddaniem do użytku pobrano próbki wody ze wszystkich ośmiu źródełek i poddano analizie w laboratorium, które potwierdziło, że woda jest zdatna do spożycia. W przyszłym roku planowany jest montaż kolejnych źródełek.


  Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

  Więcej zdjęć na stronie sopot.fotobank.pl

  AQUA-Sopot Sp. z o.o.

  ul. Polna 66-68
  81-740 Sopot

  tel.: 58 555 49 20
  fax: 58 555 49 21

  aqua-sopot@aqua-sopot.com.pl