FB

AQUA-SOPOT

  Aktualności

  Budowa nowego odcinka sieci wodociągowej

  Budowa nowego odcinka sieci wodociągowej

  2018-08-21

  Budowa nowego odcinka sieci wodociągowej między ul. 23 Marca i Cieszyńskiego czytaj dalej

  Nowy przetarg

  Nowy przetarg

  2018-08-13

  Informacja o aktualnych przetargach czytaj dalej


  » wszystkie

  2018-02-28Remont Zbiornika Wody "Piaskowa"

  W celu zapewnienia doskonałej jakości wody mieszkańcom Sopotu i gościom odwiedzającym nasze miasto, w grudniu 2017 r. rozpoczęliśmy prace budowlane związane z remontem Zbiornika Wody Piaskowa, który jest zlokalizowany przy ulicy Piaskowej w Sopocie.

  Prace remontowe zostaną zakończone w kwietniu 2020 roku.

  Nie przewidujemy całkowitego wyłączenia zbiornika wody z eksploatacji na czas remontu. Prace będą prowadzone etapami, co pozwoli na jego użytkowanie, szczególnie w okresie letnim, gdy w Sopocie zapotrzebowanie na wodę pitną jest bardzo duże.

  Prace remontowe obejmą żelbetową konstrukcję zbiornika oraz budynek komory zasuw. Równocześnie zostaną zmodernizowane wszystkie instalacje technologiczne oraz instalacje: elektryczne, pomiarowe, alarmowe i automatyka. Teren zbiornika zostanie też ogrodzony, powstanie nowy układ komunikacyjny i mała architektura.

  Koszt inwestycji będzie wynosić 2 900 000 zł.

  Na zdjęciach przedstawiamy prace wykonane na zewnątrz zbiornika wody pitnej "Piaskowa". Obejmują one etap związany z wykonaniem obudowy wykopu za pomocą ścianki szczelnej z profili Larssena oraz montażem studni rewizyjnej na kanalizacji technologicznej.
  Obecnie prowadzone są prace wewnątrz zbiornika wody związane z przygotowaniem powierzchni betonowych do wykonania napraw i izolacji wewnętrznych (tzw. groszkowanie powierzchni).  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii:
  Remont zbiornika wody Piaskowa - zdjęcia


  AQUA-Sopot Sp. z o.o.

  ul. Polna 66-68
  81-740 Sopot

  tel.: 58 555 49 20
  fax: 58 555 49 21

  aqua-sopot@aqua-sopot.com.pl