FB

AQUA-SOPOT

  Aktualności

  Remont Zbiornika Wody

  Remont Zbiornika Wody "Piaskowa"

  2020-07-01

  Trwa remont Zbiornika Wody "Piaskowa" czytaj dalej

  Nowy przetarg

  Nowy przetarg

  2020-06-17

  Informacja o aktualnych przetargach czytaj dalej


  » wszystkie

  2018-09-13W Sopocie piję wodę z kranu

  „W Sopocie piję wodę z kranu” to hasło kampanii promującej picie wody z kranu w Sopocie, prowadzonej przez miejską spółkę AQUA-Sopot Sp. z o.o.


  Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie sopockich szkół ponadpodstawowych mają możliwość picia wody bezpośrednio ze źródełek zamontowanych w szkołach. Aby zachęcić uczniów sopockich szkół do picia zdrowej i smacznej sopockiej wody, AQUA-Sopot wyposaża sopockie szkoły w źródełka wody podłączone bezpośrednio do sieci wodociągowej. Woda płynąca z urządzań została przebadana w laboratorium i można ją pić bezpośrednio ze źródełka.

  Montaż źródełek w szkołach ma na celu promowanie prozdrowotnych i proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży oraz picia zdrowej wody zamiast słodzonych i gazowanych napojów. Konstrukcja źródełek pozwala w bezpieczny i higieniczny sposób pić wodę prosto ze źródełka. Wodę w łatwy sposób można również nalewać do bidonów. Pijąc wodę z kranu, zmniejszamy ilość zużytych plastikowych butelek, dbamy o środowisko i sylwetkę.

  Projekt jest realizowany w ramach działań promujących picie sopockiej wody z kranu i w całości jest finansowany ze środków własnych AQUA-Sopot. W zeszłym roku zamontowano źródełka wody pitnej we wszystkich sopockich publicznych szkołach podstawowych. Od września br. działa kolejnych osiem źródełek w sopockich szkołach ponadpodstawowych: Zespół Szkół nr 1, II Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Handlowych, Centrum Kształcenia Ustawicznego. Łącznie do tej pory do użytku oddano 16 źródełek wody w sopockich szkołach. Jeszcze w tym roku planowany jest montaż kolejnych źródełek m.in. w Urzędzie Miasta Sopotu.

  AQUA-Sopot w ciągu ostatnich kilku lat zamontowała również źródełka wody w przestrzeni miejskiej, z których na co dzień mogą korzystać mieszkańcy w okresie sezonu wiosenno-letniego. Obecnie można korzystać z dwunastu źródełek wody pitnej w różnych miejscach Sopotu:


  AQUA-Sopot Sp. z o.o.

  ul. Polna 66-68
  81-740 Sopot

  tel.: 58 555 49 20
  fax: 58 555 49 21

  aqua-sopot@aqua-sopot.com.pl