FB

AQUA-SOPOT

  Aktualności

  Nowy przetarg

  Nowy przetarg

  2019-10-22

  Informacja o aktualnych przetargach czytaj dalej

  Remont Zbiornika Wody

  Remont Zbiornika Wody "Piaskowa"

  2019-10-09

  Remont Zbiornika Wody "Piaskowa" czytaj dalej


  » wszystkie

  2019-10-07Nagrody Prezydenta Sopotu wręczone

  W niedzielę, 6 października, w Sali Columbus Hotelu Sheraton, wręczone zostały Nagrody Prezydenta Sopotu „Sopockie Muzy”. Na dorocznej gali przyznano również tytuł „Mecenasa Kultury Sopotu” za rok 2019.


  Nagrody Prezydenta Sopotu w poszczególnych kategoriach otrzymali:

  • Sopocka Muza dla Młodych Twórców Aneta Kublik, niezwykle uzdolniona artystka, malarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Sopocianka.
  • Sopocka Muza w dziedzinie kulturyAnna Królikiewicz, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, polska artystka współczesna tworząca instalacje, malarka, rysowniczka, pedagog. Sopocianka.
  • Sopocka Muza w dziedzinie nauki – prof. dr hab. n. med. Ryszard Tomasz Smoleński, wybitny specjalista w zakresie nauk medycznych, prowadzący badania związane z wyjaśnianiem mechanizmów chorób serca i poszukiwaniem nowych leków możliwych do zastosowania w kardiologii i kardiochirurgii. Sopocianin.
  • Tytuł „Mecenasa Kultury Sopotu 2019”AQUA-Sopot sp. z o.o., za działania wspierające rozwój kultury w Sopocie, a w szczególności za wsparcie Festiwalu „Literacki Sopot”.

  Tegoroczną galę wręczenia nagród uświetnił koncert zespołu Wonder Band Aleksandry Tomaszewskiej, składający się z wybitnych muzyków sceny trójmiejskiej oraz studentów i absolwentów Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Gdańsku.

  Nagroda Prezydenta Miasta Sopotu w dziedzinie nauki, kultury i sztuki ustanowiona została w 1974 roku na wniosek środowisk twórczych. Od 1993 roku nosi ona nazwę „Sopocka Muza”. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia i zasługi w dziedzinie kultury i sztuki, a w szczególności za realizację wybitnego dzieła filmowego, fotograficznego, literackiego, choreograficznego, teatralnego, plastycznego etc. Ponadto nagradzane są szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i promocji miasta Sopotu a także wieloletnia wybitna działalność społeczno-kulturalna.


  Źródło: Sopot.pl  Źródło: sopot.fotobank.pl


  AQUA-Sopot Sp. z o.o.

  ul. Polna 66-68
  81-740 Sopot

  tel.: 58 555 49 20
  fax: 58 555 49 21

  aqua-sopot@aqua-sopot.com.pl