FB

AQUA-SOPOT

  Aktualności

  Remont Zbiornika Wody

  Remont Zbiornika Wody "Piaskowa"

  2020-07-01

  Trwa remont Zbiornika Wody "Piaskowa" czytaj dalej

  Nowy przetarg

  Nowy przetarg

  2020-06-17

  Informacja o aktualnych przetargach czytaj dalej


  » wszystkie

  2014-05-14Dzień otwarty Stacji Uzdatniania Wody

  Obchody 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej były okazją do prezentacji inwestycji, jakie zostały zrealizowane dzięki funduszom unijnym. Z tej okazji w ramach akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” w dniu 9 maja zorganizowaliśmy  dzień otwarty Stacji Uzdatniania Wody „Bitwy pod Płowcami” i zaprosiliśmy Sopocian do zwiedzania obiektów wodociągowych. 

  Oprócz licznie przybyłych uczniów z sopockich szkół (SP nr 1, SP nr 8, Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół nr 1) oraz Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych z Gdyni, wydarzeniem zainteresowani byli również mieszkańcy Sopotu, w tym Prezydent Miasta Jacek Karnowski, którzy mimo deszczowej pogody postanowili zwiedzić obiekty wodociągowe. Tego dnia Stację odwiedziło blisko 200 osób.

  Aby odpowiedzieć na tytułowe pytanie "Skąd się bierze woda w sopockich kranach", trasa zwiedzania prowadziła od studni głębinowej zasilającej w wodę miejską sieć wodociągową, poprzez starą już nieczynną halę filtrów, do nowego budynku stacji z nowoczesnymi filtrami obsługiwanymi przy pomocy elektronicznych urządzeń sterujących. Zwiedzający mogli odbyć podróż w czasie i zobaczyć obsługiwane ręcznie historyczne już urządzenia. Grupy zwiedzających oprowadzane były przez dwóch inżynierów – pracowników AQUA-Sopot, którzy w ciekawy i merytoryczny sposób opowiadali o całym procesie technologicznym, od ujmowania wody poprzez jej filtrowanie i uzdatnianie do jej dystrybucji.

  Nowy budynek hali filtrów oraz obecnie prowadzone prace budowlane i wykończeniowe na terenie Stacji są częścią projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Uzdrowisku Sopot", który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

  AQUA-Sopot Sp. z o.o.

  ul. Polna 66-68
  81-740 Sopot

  tel.: 58 555 49 20
  fax: 58 555 49 21

  aqua-sopot@aqua-sopot.com.pl