FB

AQUA-SOPOT

  Aktualności

  Nowy przetarg

  Nowy przetarg

  2020-09-14

  Informacja o aktualnych przetargach czytaj dalej

  Modernizacja sieci wod-kan w Al. Niepodległości i ul. Malczewskiego

  Modernizacja sieci wod-kan w Al. Niepodległości i ul. Malczewskiego

  2020-07-14

  Modernizacja istniejącej sieci wod-kan czytaj dalej


  » wszystkie

  UJĘCIE WODY BITWY POD PŁOWCAMI

  Prace nad budową ujęcia rozpoczęto w roku 1957, kiedy to odwiercono pierwsze studnie głębinowe. Woda ujmowana była poprzez studnie głębinowe z trzech warstw geologicznych: kredy, trzeciorzędu i czwartorzędu.

  W latach 2010 – 2014, w ramach realizacji Projektu Unijnego, dofinansowanego z Funduszu Spójności, dokonano modernizacji ujęcia wody. Wykonano nowe odwierty studni oraz automatyczne sterowanie pracą całego ujęcia. Wybudowano  nową stacje uzdatniania wody, w której proces technologiczny został w pełni zautomatyzowany.

  Obecnie ujęcie wody posiada trzy pracujące studnie trzeciorzędowe o głębokości około 100m , pięć studni czwartorzędowych oraz jedną studnię kredową K-1 która jest zlokalizowana poza terenem ujęcia - przy ul. Bitwy pod Płowcami 51.

  Woda z w/w studni wierconych kierowana jest do stacji uzdatniania wody „Bitwy pod Płowcami” gdzie następuje redukcja żelaza i manganu. Stąd za pomocą zestawów hydroforowych przesyłana jest do Sopotu i Gdańska oraz do zbiornika retencyjno-wyrównawczego "Piaskowa". Część uzdatnionej wody poprzez Przepompownię Armii Krajowej kierowana jest do zbiornika wody „Wzgórze Trzech Gracji”.

  AQUA-Sopot Sp. z o.o.

  ul. Polna 66-68
  81-740 Sopot

  tel.: 58 555 49 20
  fax: 58 555 49 21

  aqua-sopot@aqua-sopot.com.pl