FB

AQUA-SOPOT

  Aktualności

  Nowy przetarg

  Nowy przetarg

  2020-09-14

  Informacja o aktualnych przetargach czytaj dalej

  Modernizacja sieci wod-kan w Al. Niepodległości i ul. Malczewskiego

  Modernizacja sieci wod-kan w Al. Niepodległości i ul. Malczewskiego

  2020-07-14

  Modernizacja istniejącej sieci wod-kan czytaj dalej


  » wszystkie

  2012-10-17Konferencja "Rozkopane zbudowane zasypane - wymiana doświadczeń"

  16 października 2012 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku zorganizował konferencję pn.: „Rozkopane, zbudowane, zasypane – priorytety środowiskowe Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w województwie pomorskim – wymiana doświadczeń.


  Pani Danuta Grodzicka-Kozak – Prezes WFOŚiGW w Gdańsku powitała uczestników i otworzyła konferencję, po czym omówiła wdrażanie projektów środowiskowych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w województwie pomorskim. Mówiła m. in. o zakresie działań WFOŚ we wdrażaniu POIiŚ. Instytucja pozyskała 411 mln zł dofinansowania na realizację 17 inwestycji w województwie pomorskim w zakresie gospodarki wodno-ściekowej i ochrony brzegów morskich w latach 2007-2013. Na temat możliwości, jakie otworzył przed naszym województwem POIiŚ wypowiedział się Pan Wiesław Byczkowski, wicemarszałek województwa pomorskiego. Pani Edyta Stankiewicz z Inicjatywy JASPERS mówiła z kolei o celach i roli tej instytucji.


  Druga część konferencji została podzielona na panele tematyczne, gdzie osobno trwała dyskusja dotycząca Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych w aspekcie wykorzystania środków unijnych. W drugiej sali rozmawiano na temat realizacji planów gospodarki odpadami w aspekcie nowych regulacji prawnych oraz projektów realizowanych ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

  AQUA-Sopot Sp. z o.o.

  ul. Polna 66-68
  81-740 Sopot

  tel.: 58 555 49 20
  fax: 58 555 49 21

  aqua-sopot@aqua-sopot.com.pl