FB

AQUA-SOPOT

  Aktualności

  Nowy przetarg

  Nowy przetarg

  2019-10-22

  Informacja o aktualnych przetargach czytaj dalej

  Remont Zbiornika Wody

  Remont Zbiornika Wody "Piaskowa"

  2019-10-09

  Remont Zbiornika Wody "Piaskowa" czytaj dalej


  » wszystkie

  Projekt "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Uzdrowisku Sopot" został zrealizowany w latach 2008-2014 i był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu wyniosła 42 mln zł (brutto), w tym 15 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

  Realizacja projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Uzdrowisku Sopot” umożliwiła dostęp do najwyższej jakości wody pitnej, a tym samym wpłynęła na poprawę zdrowia i jakości życia w naszym mieście. Z kolei poprzez modernizację i uszczelnienie systemu kanalizacji sanitarnej, przyczyniliśmy się bezpośrednio do ochrony wód Zatoki Gdańskiej.

  Projekt składał się z dziewięciu kontraktów. Obejmowały one budowę nowych, przebudowę i modernizację istniejących odcinków sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej wraz z obiektami.

  W ramach zrealizowanego projektu unijnego zbudowaliśmy nową Stację Uzdatniania Wody „Bitwy pod Płowcami”, zmodernizowaliśmy dwa ujęcia wody, zbudowaliśmy i zmodernizowaliśmy ponad 3 km sieci wodociągowej oraz 21 km sieci sanitarnej.

  Rozbudowaliśmy również system telemetrycznego przekazu danych o pracy sieci i obiektów wodociągowo-kanalizacyjnych. Działanie systemu polega na przesyłaniu informacji z charakterystycznych punktów do centralnej dyspozytorni.

  System telemetrii pozwala na ciągłe monitorowanie poprawności pracy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, a w przypadku awarii umożliwia szybką reakcję służb eksploatacyjnych, co w znacznym stopniu poprawia niezawodność dostaw wody i odbioru ścieków w mieście.

  Całkowita wartość Projektu wyniosła około 42 mln zł brutto, w tym 15 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

  czytaj więcej:

  12345

  AQUA-Sopot Sp. z o.o.

  ul. Polna 66-68
  81-740 Sopot

  tel.: 58 555 49 20
  fax: 58 555 49 21

  aqua-sopot@aqua-sopot.com.pl