FB

AQUA-SOPOT

  Aktualności

  Nowy przetarg

  Nowy przetarg

  2020-02-26

  Informacja o aktualnych przetargach czytaj dalej

  Budowa spięcia sieci wodociągowej w Al. Niepodległości

  Budowa spięcia sieci wodociągowej w Al. Niepodległości

  2020-02-25

  Budowa sieci wodociągowej metodą bezwykopową czytaj dalej


  » wszystkie

  2014-06-12AQUA-Sopot firmą zaangażowaną społecznie

  Z radością informujemy, że otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie FIRMA ZAANGAŻOWANA SPOŁECZNIE zorganizowanym przez Radio Gdańsk oraz Forum Inicjowania Rozwoju.

  Na gali, która odbyła się 11 czerwca br. w Amberexpo w Gdańsku, wyróżnienie wręczył nam Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego. Kapituła konkursu doceniła nasze zaangażowanie w powstawanie Sopockiego Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej, jako wartą promowania praktykę na rzecz walki z wykluczeniem społecznym.
   
  Warto dodać, że Miasto Sopot otrzymało wyróżnienie w konkursie „Miasto Szans – Miasto Zrównoważonego Rozwoju” zorganizowanym przez PwC oraz tygodnik „Neewsweek Polska” także za projekt SIPSu.

  Miasto Sopot wraz z partnerami społecznymi realizuje projekt o nazwie Sopocki Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej. Sopocki Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej łączy potencjał samorządu lokalnego, organizacji społecznych i wspólnot lokalnych, wykorzystując zasoby oraz wiedzę wszystkich partnerów, aby jak najlepiej wspierać osoby potrzebujące pomocy. Jednak pomoc oferowana w Inkubatorze daleko odchodzi od tradycyjnej pomocy społecznej i nakierowana jest na aktywizację, wykorzystywanie możliwości i potencjału konkretnej osoby.

  Inkubator powstaje w remontowanym aktualnie budynku dawnego młyna papierniczego na terenie tzw. Parku Grodowego. W lutym 2014 roku została zarejestrowana Spółdzielnia Socjalna Kooperacja, która już latem tego roku planuje zatrudniać pierwsze osoby bezrobotne i wykluczone społecznie. Latem również planowana jest rejestracja Centrum Integracji Społecznej.

  Powstanie Sopockiego Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej wspieramy od samego początku.  W związku z budową siedziby SIPS stworzyliśmy Socjalną Brygadę Budowlaną, w której pracę znalazły osoby długotrwale bezrobotne i bezdomne.

  AQUA-Sopot Sp. z o.o.

  ul. Polna 66-68
  81-740 Sopot

  tel.: 58 555 49 20
  fax: 58 555 49 21

  aqua-sopot@aqua-sopot.com.pl