FB

AQUA-SOPOT

  Aktualności

  Sopot Naturalnie

  Sopot Naturalnie

  2019-09-18

  Już 21 września wraz z Miastem Sopot zapraszamy na wielki Eko Piknik na Sopockim Rynku! czytaj dalej

  Nowy przetarg

  Nowy przetarg

  2019-08-29

  Informacja o aktualnych przetargach czytaj dalej


  » wszystkie

  Sieć wodociągowa Gminy Miasta Sopot zbudowana jest z 93,6 km przewodów magistralnych i rozdzielczych oraz  32,2km przyłączy do budynków (2 997 punktów włączenia). Zbudowana jest w układzie pierścieniowym, dzięki czemu charakteryzuje się stosunkowo dużą niezawodnością w zakresie dostaw wody do odbiorców.

  W związku z topografią wysokościową miasto podzielone jest na 4 strefy zasilania:
  • strefa ujęcia wody Brodwino
  • strefa ujęcia Bitwy pod Płowcami
  • strefa ujęcia drenażowego Nowe Sarnie Wzgórze  (Przepompownia Wody przy Armii Krajowej)
  • strefa ujęcia Nowe Sarnie Wzgórze
  Nieodłącznym elementem systemu wodociągowego są trzy zbiorniki wyrównawczo-zapasowe, o łącznej pojemności 5000 m3, znajdujące się w najwyższych punktach stref.

  W ramach realizacji Projektu Unijnego, dofinansowanego z Funduszu Spójności, wykonano monitoring sieci i urządzeń wraz z telemetrycznym przekazem danych do głównej dyspozytorni zlokalizowanej w nowo wybudowanej stacji uzdatniania wody Bitwy pod Płowcami, w której pełniony jest całodobowy dyżur pracowników obsługi. Pozwala to m.in. w bardzo krótkim czasie zlokalizować ewentualną awarię na sieci wodociągowej jak również zdalną zmianę strefy zasilającej, co poprawia w znacznym stopniu niezawodność dostawy wody mieszkańcom.

  AQUA-Sopot Sp. z o. o.  w  sposób ciągły realizuje kompleksowy program poprawy jakości wody oraz sprawności ujęć i  przewodów przesyłowych.


  Infrastruktura wodociągowa służąca odbiorcom, w dużej części znajduje się pod ziemią, jednak dla oka widoczni jesteśmy poprzez:  Czynne ujęcia i obiekty wodociągowe

  AQUA-Sopot Sp. z o.o.

  ul. Polna 66-68
  81-740 Sopot

  tel.: 58 555 49 20
  fax: 58 555 49 21

  aqua-sopot@aqua-sopot.com.pl