FB

AQUA-SOPOT

  Aktualności

  Nowy przetarg

  Nowy przetarg

  2020-02-26

  Informacja o aktualnych przetargach czytaj dalej

  Budowa spięcia sieci wodociągowej w Al. Niepodległości

  Budowa spięcia sieci wodociągowej w Al. Niepodległości

  2020-02-25

  Budowa sieci wodociągowej metodą bezwykopową czytaj dalej


  » wszystkie

  2016-04-19Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku z wizytą na stacji uzdatniania wody

  Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku z wizytą na stacji uzdatniania wody

  W ramach prowadzonych przez nas działań edukacyjnych skierowanych do mieszkańców Sopotu zorganizowaliśmy kolejne spotkanie dla słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie.
  Tym razem, w dniu 19 kwietnia br., sopockie seniorki odwiedziły Stację Uzdatniania Wody „Bitwy pod Płowcami”. Była to kontynuacja wykładu na temat uzdatniania wody pitnej, który odbył się w siedzibie UTWS miesiąc wcześniej.

  Pracownik naszej firmy, inż. Piotr Chajewski, oprowadził gości po terenie Stacji. Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia części naziemnej studni głębinowej, następnie zwiedzający odwiedzili halę filtrów, gdzie czekała na nich atrakcja - testowanie smaku wody przed i po uzdatnieniu. W dalszej części przewodnik pokazał hydrofornię, gdzie za pomocą pomp poprzez wodociągi część uzdatnionej wody kierowana jest do Sopotu, a część do Gdańska. Następnie w dyspozytorni odbyła się prezentacja, a po niej słuchaczki mogły obejrzeć proces płukania filtra wody, podczas którego brudna woda trafia do odstojnika wód popłucznych.

  W trakcie zwiedzania Pan Piotr odpowiadał na bieżąco na pytania słuchaczek.

  Sporym zainteresowaniem cieszyła się możliwość spróbowania wody przed i po uzdatnieniu prosto z ze specjalnych kraników służących do jej testowania . Słuchaczki wymieniały się poglądami na temat walorów smakowych wody.


  AQUA-Sopot Sp. z o.o.

  ul. Polna 66-68
  81-740 Sopot

  tel.: 58 555 49 20
  fax: 58 555 49 21

  aqua-sopot@aqua-sopot.com.pl