Chociaż oficjalnie status uzdrowiska Sopot uzyskał w roku 1999, jego tradycje kuracyjne sięgają znacznie dalej. Współczesny Sopot, to miasto o niezwykłym klimacie wynikającym z połączenia tradycji XIX wiecznego kurortu i nowoczesnego uzdrowiska.

Przestrzeń, która łączy w sobie urok zatopionej w zieleni kameralnej, nadmorskiej miejscowości o zabytkowej architekturze z bogatą ofertą wydarzeń kulturalnych i sportowych. Przede wszystkim jednak Sopot to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku na łonie natury czy skorzystania z zabiegów leczniczych opartych o sopocką solankę, stosowaną do kąpieli zdrowotnych i inhalacji. Miejsce, w którym można nabrać pozytywnej energii i wzmocnić ciało, nabrać chęci do życia i sił do dalszego działania.

Nie byłoby to możliwe bez nieustannej dbałości o środowisko i utrzymanie zasobów naturalnych Sopotu, stanowiącej podstawę działalności spółki AQUA-Sopot, która dostarcza  wodę do wszystkich sopockich domów, a także jest operatorem złoża solankowego. Zgodnie z dewizą sanitas per aquam (do zdrowia przez wodę), dbamy o najwyższą jakość sopockiej kranówki, która ma lepsze parametry i skład mineralny niż niejedna woda butelkowana, a także pracujemy nad popularyzacją korzystania z leczniczych właściwości sopockiej solanki.

Z okazji obchodów 200-lecia tradycji kuracyjnych Sopotu, spółka AQUA-Sopot włączyła się – między innymi – w realizację projektu „Nadmorski szlak kuracyjny”, w ramach którego zbuduje w ogrodzie Muzeum Sopotu tężnię solankową, z której będą mogli za darmo korzystać wszyscy odwiedzający, a także planuje ustawienie w sezonie letnim kolejnych kurtyn wodnych i zdrojów z wodą pitną na sopockich osiedlach. Nie zabraknie również atrakcji i konkursów dla dzieci oraz wspólnych działań plenerowych – najbliższej już wkrótce w ramach Dnia Dziecka. Zapraszamy serdecznie do śledzenia naszej strony i social mediów.