Wytyczne techniczne montażu podlicznika (wodomierza) mierzącego ilość bezpowrotnie zużytej wody

Podlicznik należy zamontować zgodnie z wymogami Polskich Norm dotyczących zabudowy zestawów wodomierzowych w instalacjach wodociągowych oraz zgodnie z następującymi wytycznymi:

  1. podlicznik należy zamontować na wewnętrznej instalacji wodociągowej (za wodomierzem głównym),
  2. przed podlicznikiem należy zamontować zawór odcinający,
  3. za podlicznikiem nie może być poboru wody z odpływem do kanalizacji sanitarnej,
  4. należy zamontować podlicznik (wodomierz do wody zimnej) o średnicy DN15mm i przepływie nominalnym Qn=1,5m3/h, o klasie pomiarowej B lub C,
    w przypadku instalacji tryskaczowej do podlewania zieleni, średnicę podlicznika należy dobrać obliczeniowo, uwzględniając wymagania techniczne tej instalacji (obliczenia należy dołączyć do zlecenia plombowania),
  5. podlicznik musi posiadać ważną cechę legalizacyjną oraz nienaruszone plomby,
  6. podlicznik musi być zamontowany w miejscu umożliwiającym bezpieczny odczyt jego wskazań, a temperatura w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż 4 stopnie Celsjusza,
  7. w przypadku utraty ważności legalizacji, uszkodzenia plomby lub uszkodzenia podlicznika odczyty podlicznika nie będą brane pod uwagę przy wystawianiu faktury za zużytą wodę i odprowadzane ścieki do kanalizacji sanitarnej.
Wszystkie prace instalacyjne, zakup wodomierza, jego plombowanie, ewentualna naprawa i ponowna legalizacja (co 5 lat) wykonywane są przez właściciela nieruchomości - własnym staraniem i na własny koszt.

Po wykonaniu prac instalacyjnych zgodnie z w/w wytycznymi, służby techniczne (po otrzymaniu zlecenia) w umówionym terminie sprawdzą poprawność montażu podlicznika oraz dokonają jego zaplombowania na koszt zleceniodawcy.

W sprawie zaplombowania podlicznika przez AQUA-Sopot prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta:

Godziny pracy: pon-wt 7:30-15:30, śr 10:00-18:00, czw-pt 7:30-15:30

ul. Polna 66-68,
81-740 Sopot

tel. 58 551 35 07
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.