W sobotę 18 września br. uczestniczyliśmy w Wielkim Eko Pikniku zorganizowanym przez Urząd Miasta Sopotu.

Wydarzenie, którego celem była promocja postaw proekologicznych, odbyło się na terenie Sopockiego Rynku przy ul. Polnej. Na odwiedzających czekały warsztaty, pokazy gotowania, stanowiska do wymiany roślin i ubrań. Można było również posłuchać ciekawych wykładów o tym, jak żyć zgodnie z naturą i chronić ją przez zmianę nawyków. Częścią wydarzenia był odbywający się co tydzień Pchli Targ.

 

Zorganizowaliśmy Punkt informacyjny AQUA-Sopot, w którym nasi pracownicy udzielali mieszkańcom informacji na temat konieczności zawarcia nowych umów na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków. Zainteresowane osoby mogły pobrać wniosek o zawarcie umowy oraz otrzymać informacje na temat obsługi mieszkańców przez AQUA-Sopot.

Ponadto mieszkańcy, którzy zadeklarowali picie sopockiej wody prosto z kranu, otrzymali szklany bidon, aby na co dzień korzystać z walorów sopockiej kranówki.

 

W trakcie imprezy mieszkańcy Sopotu mogli zagłosować w Sopockim Budżecie Obywatelskim oraz odwiedzić punkt edukacyjny "Sopot naturalnie". Można było odebrać ulotkę oraz zestaw "Sopot naturalnie", który ma zachęcić mieszkańców do bycia ekoodpowiedzialnym.

Piknik był częścią Dni Solidarności Klimatycznej, które odbyły się w Trójmieście w dniach 13-19 września 2021r.

Fotorelacja z wydarzenia na stronie Serwisu Fotograficznego Miasta Sopotu