Wielki Ekopiknik Budżetu Obywatelskiego już za nami!

W sobotę, 16 września, widzieliśmy się na Sopockim Rynku, gdzie uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w warsztatach ekologicznych, posłuchać ciekawych wykładów oraz zagłosować na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na stoisku AQUA-Sopot spragnionych częstowaliśmy kranówką z saturatora oraz lemoniadą ze świeżymi owocami i miętą. Opowiadaliśmy o sopockich ujęciach wody i metodach jej uzdatniania.

Zachęcaliśmy do udziału w warsztatach “drugie życie kubka”, podczas których w naszych biodegradowalnych kubkach papierowych, po spożyciu wody, można było zasiać nasiona pietruszki lub nagietka lekarskiego.

W programie Wielkiego Ekopikniku znalazły się również: Ekorynek z lokalnymi produktami, naturalnymi kosmetykami i zdrową żywnością, strefa gastronomiczna, wymianka roślin i pchli targ, ciekawe rozmowy o ekologii, stanowisko konsultacyjne programu „Czyste powietrze”. Nie zabrakło części edukacyjnej, w tym kolejnych odsłon kampanii Sopot Naturalnie, z informacjami dotyczącymi segregacji odpadów.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Więcej o Ekopikniku