AQUA-Sopot serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z sopockich zerówek do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Górnik w Sopocie”.

Czy wiecie, że w Sopocie mamy „kopalnię”?

Wyobraźcie sobie, że głęboko - 800 m pod ziemią, wybija solankowe źródło. Przy ul. Bitwy pod Płowcami znajduje się Zdrój Św. Wojciecha. Jest to ujęcie bardzo słonej wody, która samoczynnie wypływa z głębi ziemi. Solanka to nieocenione wsparcie w leczeniu chorób skóry, a także chorób układu oddechowego i ruchowego. Ciekawostką jest fakt, że wydobywanie solanki zalicza się do zadań górnictwa, które na co dzień kojarzycie z wydobyciem węgla lub ropy. Okazuje się, że także w mieście nadmorskim, tak pięknym jak Sopot, mamy swoją „kopalnię”, której urobek stanowi lecznicza solanka.

Rozcieńczona solanka jest dostępna do picia w Pijalni Wód Solankowych, która znajduje się w nowym Domu Zdrojowym na III piętrze. Zaś w Parku Południowym na spacerowiczów czekają malownicze fontanny – grzybki, z których wypływa sopocka solanka do inhalacji.

Na czym polega konkurs?

Konkurs składa się z dwóch etapów:

I. Spacer „Szlakiem nadmorskiej kopalni”

Aby wziąć udział w konkursie, zapraszamy nauczycieli do zapisania swoich grup zerówek do udziału w spacerze, w trakcie którego dzieci zapoznają się ze Źródłem Św. Wojciecha, fontanną i grzybkiem solankowym oraz będą mogły poznać smak solanki w Pijalni Wód Solankowych.

II. Przygotowanie prac plastycznych pt. „Górnik w Sopocie”

Dzieci wraz z opiekunami wykonają grupowo pracę plastyczną w formacie minimum A2, w technice dowolnej (rysunek, obraz, makieta, etc.)  pod tytułem „Górnik w Sopocie”. Liczymy na Waszą pomysłowość i kreatywność! Liczymy na to, że dzięki Wam poznamy wiele nowych pomysłów na pokazanie Sopockiej Solanki naszym mieszkańcom.

Spacery będą się odbywać w dniach 16-20 października 2023 w godzinach 9:00 – 14:00.

Zapisy grup wraz z opiekunem przyjmujemy do dnia 11 października 2023 r. pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (proszę podać nazwę placówki, imię i nazwisko opiekuna grupy oraz liczbę dzieci uczestniczących w spacerze) lub telefonicznie: 609 680 844.

Termin dostarczenia prac plastycznych do siedziby AQUA-Sopot Sp. z o.o. do dnia 17 listopada 2023 r. do godz. 15:30.  

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu połączone z wystawą oraz wręczeniem nagród dla dzieci odbędzie się 4 grudnia 2023 r. o godzinie 11.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu.

Nagrody (jedna nagroda dla całej grupy):

I miejsce: Dyplom, kosz owoców, nawilżacz powietrza
II miejsce: Dyplom, kosz owoców, nawilżacz powietrza
III miejsce: Dyplom, kosz owoców, nawilżacz powietrza

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem i warunkami uczestnictwa.

 

Informujemy o zmianie godziny uroczystego ogłoszenia wyników na godzinę 10.00.
VII. 4: Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu połączone z wystawą prac oraz wręczeniem nagród dla zaproszonych przez Organizatora uczestników konkursu trzech zwycięskich prac konkursowych odbędzie się 4 grudnia 2023 r. o godzinie 10.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu.