Plastik jest już praktycznie wszędzie. Jego znaczna część trafia do oceanów, gdzie rozpada się na małe cząsteczki – niewidoczny gołym okiem mikro- i nanoplastik.

Ostatnie badania naukowców z Columbia University wykazały, że 1 litr wody w jednorazowej butelce plastikowej może zawierać od 110 000 do nawet 370 000 cząsteczek plastiku. Aż w 90% były to cząsteczki nanoplastiku, które wcześniej nie były badane.

Każdy z nas, dbając o swoje zdrowie, powinien chronić się przed plastikiem. Oczywiście w dzisiejszych czasach nie jest to łatwe, ale wybór wody z kranu jest w stanie wyeliminować sporą jego część z naszego życia. Najlepszym zamiennikiem dla butelek jednorazowych jest posiadanie swojej wielorazowej butelki, termosu, czy bidonu, który zawsze będziemy mieli przy sobie.

 

Sopocka woda pochodzi z ujęć głębinowych zlokalizowanych nad morzem i w sopockich lasach. Ma bardzo dobry skład chemiczny. Na każdym etapie produkcji jest kontrolowana. Proces uzdatniania wody na sopockich ujęciach polega na redukcji nadmiernych związków żelaza i manganu lub nie wymaga żadnego uzdatniania, co wystarcza, aby nasz nasza woda spełniała polskie i unijne normy jakości.

W procesie uzdatniania wody nie używamy chloru.
Nieustannie dbamy o najwyższą jakość sopockiej kranówki, która ma lepsze parametry i skład mineralny niż niejedna woda butelkowana najwyższej jakości.

Sopocka kranówka jest bezpieczna, zawsze świeża i dostępna - można ją pić bezpośrednio z kranu, do czego gorąco zachęcamy.

Pijąc kranówkę, wpływamy na poprawę środowiska naturalnego. Rezygnując z kupowania wody w jednorazowych butelkach plastikowych zmniejszamy ilość szkodliwych odpadów, a także znacząco redukujemy ślad wodny i węglowy. Ślad wodny w przypadku picia wody kranowej wynosi jedynie 3%. Znaczący ślad węglowy zostaje wygenerowany w przypadku zarówno produkcji plastikowej butelki, jak i transportu wody butelkowanej.

Picie kranówki pozwoli nam również sporo zaoszczędzić, ponieważ nasza woda jest tańsza od wody butelkowanej o około 200 razy. 1 litr wody z kranu kosztuje około 1 grosz.