Postawione w ubiegłym roku w ogrodzie Muzeum Sopotu i na Sopockich Błoniach tężnie idealnie wpisały się w kuracyjny krajobraz miasta i cieszą oko również w zimowym  anturażu, mimo, że na możliwość skorzystania z nich będziemy musieli poczekać do wiosny.

Tymczasem zachęcamy do spacerów Nadmorskim szlakiem kuracyjnym, którego elementem są tężnie  i upamiętniania tych chwil na zdjęciach.

A spragnionym ciepła, proponujemy skorzystanie z basenów solankowych, w których temperatura jest wyższa niż zwykłych basenach, by ułatwić mineralizowanie organizmu przez skórę i wytwarzanie solankowego aerozolu podnoszącego odporność organizmu. Baseny solankowe czekają na chętnych w Sopockim Klubie Żeglarskim, hotelu Sopotorium oraz Pomorskim Centrum Reumatologicznym.

Kąpiele solankowe wpływają na efektywne nawilżenie i elastyczność skóry i łagodzą objawy AZS, a także wpływają odprężająco na nasz organizm.

Z kąpieli solankowych mogą korzystać zarówno dzieci jak i dorośli. 

Więcej informacji na temat właściwości leczniczych sopockiej solanki oraz Nadmorskiego szlaku kuracyjnego znajduje się pod linkami:

Właściwości lecznicze sopockiej solanki

Nadmorski Szlak Kuracyjny